DOLU HASARI ONARIMI

Teknik El Oto Boyasız Göçük Onarımı merkezi olarak aracınızda oluşan dolu hasarı ve göçük, çökük, çukur, ezik, vuruk, çizikler için hizmet vermekteyiz.


dolu_hasari_onarimi_boyasiz_cukur_ezik_vuruk_cokuk_dolu_hasari_gocuk_tamir_teknikel_oto

DOLU HASARI ONARIMI


Dolu Hasarı Nedir?

Dolu hasarı, otomobilinizin başına gelebilecek en büyük felaketlerden biridir.. Dolu, birdenbire oluşan bir hava faaliyetidir. Dolu yağışına önlem alabilmek için şansa ihtiyacınız vardır. Bazen dolu yağışından kaçabilmek imkansız olabilmektedir. Ciddi bir dolu yağışı ile birlikte ne yazık ki arabamızda oluşabilecek ezik ve göçük sayısı ne yazık ki yüzlerce olabiliyor.


Dolu Hasarında Boyasız Göçük Onarımının Avantajları Nelerdir?

Dolu hasarı dolu yağışı sonusu oluşan göçük ve çöküklerin sayısı yüzlerce olabilmektedir. Eskiden bu hasarların onarımı mümkün olamıyordu. Oluşan hasarın giderilmesi için otomobilinizi hasarlı bölümleri değiştiriliyor ve aracınızı orjinalliği bozuluyordu. Şimdi ise Teknikel Oto Göçük Onarım Merkezi dolu hasarı ile oluşan göçükler için sayısı ne kadar olursa olsun boyasını bozmadan düzeltebilmektedir. Teknikel Oto Göçük Onarım Merkezi, boyasız göçük düzeltme konusunda uzmanlaşmış olup, dolu hasarı konusunda da Türkiye’nin çeşitli yerlerinde hizmet vermiştir.


Nasıl Uygulanır?

Boyasız Göçük Onarımı (oyasız Göçük Düzeltme), adında da anlaşılacağı üzere boya hasarı oluşmamış çoğu göçük için kullanılabilir. Bu yöntem ustalık gerektirir ve çoğunlukla özel aparatlarla içeriden “hassas bir şekilde ittirmek” şeklinde uygulanır.

Dolu Hasarında PDR: Paintless Dent Repair (Boyasız Göçük Onarımı) yurtdışında yıllardır uygulanmakta olan kaporta göçüklerini ve tampon göçüklerini aracınızın boyasına dokunmadan, çekiç kullanmadan, hızlı, ekonomik bir şekilde onarmaya yarayan yeni bir sistemdir.

Düzeltme işleminden tatminkar bir sonuç alınabilmesi için kaportada göçük bölgesindeki saçın uzamamış ve boyanın zarar görmemiş olması gerekir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel aletlerle ulaşılır dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Dünyada üretilen araçların panel arkalarına ulaşılabilme oranı % 85-90 mertebesindedir. Arkasına hiç bir şekilde ulaşılamayan bazı bölgelerdeki küçük ölçekli göçükler “Vakumlu Vantuzlu Göçük Çektirme Seti” ile düzeltilirler.

BROŞÜRÜMÜZÜ İNDİRİN BİZE ULAŞIN
Maltepe Teknikel Maltepe Şube Kartal Teknikel Kartal Şube Ara Teknikel Telefon